Dzień Języka Ojczystego

W wielu krajach Europy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który przypada na dzień 21 lutego. Uczniowie naszej szkoły, w ramach działań promujących czytelnictwo, przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny. Program uroczystości obejmował recytację  tekstów poetyckich, których treści odnosiły się do kluczowej roli języka polskiego w historii i kulturze naszego kraju. Występy recytatorów wieńczyły piosenki „Tańczące Eurydyki”  Anny German i „Ojczyzna” Marka Grechuty w wykonaniu Oliwii Goch z klasy VII „a” i Amelii Spyry z klasy VI „b”. Całą uroczystość poprowadziła  pani Zofia Jakóbczak, która wygłosiła krótką prelekcję  dotyczącą niebagatelnej  roli języka polskiego  w postrzeganiu i  opisywaniu współczesnego świata. Wszyscy uczestnicy starannie i z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do występów i w pełni utożsamili się z wymową prezentowanej klasyki literackiej, czego dowodem były przejmujące występy artystyczne.

Uroczystość przygotowały pani Zofia Jakóbczak i pani Izabela Wróbel.